Slide1 Slide2 Slide3 Slide4
Designed by Joomla! Slider
NEWS: Sobota 8 września GP Powiatu Toruńskiego i Torunia w brydżu sportowym. Hala Sportowa przy ul. Bema początek zawodów od godz. 10:00 Z A P R A S Z A M Y !!!!!

Newsflash

SEZON 2017
RLO

Regionalna Liga Orlika edycja III

Tym razem na starcie 11 drużyn: 4 z gminy Obrowo 5 z Lubicza i 2 z Łysomic. Ponieważ z Łysomic zgłosiły się 2 drużyny w tym, roku nie będzie prowadzona tabela łysomickiej Ligio Orlika :( System rozgrywek wiosna jesień -  każdy z każdym

 

 
Regionalna Liga Orlika sezon 2016
RLO

Rozpoczynamy II edycję zmagań Regionalnej Ligi Orlika. Dzięki wsparciu finansowemu z Urzędu Gminy w Lubiczu, Łysomicach i Obrowie przydzielonego w ramach programu upowszechniania kultury i sportu czternaście uczestniczących  w rozgrywkach zespołów zwolnione zostało z wpisowego do rozgrywek. Nie mniej jednak organizator podjął decyzje że od drużyn pobierana będzie na starcie kaucja zwrotna w kwocie 200zł. Zwrócona ona będzie zespołom po zakończeniu zmagań w przypadku udziału we wszystkich spotkaniach.

W rywalizacji w sezonie 2016 wystartuje czternaście zespołów. Najliczniej reprezentowana jest gmina Lubicz z której chęć rywalizacji zgłosiło sześć drużyn. Trzy zespoły zgłosiły się z gminy Łysomice a z gminy Obrowo zagrają cztery drużyny. Stawkę drużyn uzupełni debiutująca w zmaganiach drużyna z Czernikowa (życzymy powodzenia)

Wzorem lat ubiegłych zespoły zagrają systemem każdy z każdym - łącznie 13 spotkań. Te mecze wyłonią najlepsza drużynę regionu. W tym roku nie przewidujemy meczu finałowego więc każdy mecz" na wagę złota". Ponadto zespoły rywalizować będą w dodatkowych meczach z zespołami z własnej gminy a spotkania te zaliczać się będą do tabeli gminnej. Dzięki temu zespoły z gminy Lubicz rozegrają dodatkowe pięć spotkań zespoły z gminy Obrowo i Łysomice zagrają dodatkowych sześć spotkań. Harmonogramy na poszczególne mecze zostaną przesłane do kapitanów zespołów jak również na bieżąco prezentowane sa na stronie kskrobia.pl oraz na oficjalnej stronie klubu na Facebooku.

W stosunku do zeszłorocznego regulaminu rozgrywek najważniejszą zmianą jest przyznawanie -1 pkt w przypadku walkowera oraz fakt że nie przewidujemy meczu finałowego po zakończeniu rundy zasadniczej. Również w tym roku nie prowadzimy klasyfikacji MVP Ligi. Ze statystyk prowadzona będzie jedynie tabela Króla Strzelców oraz Fair Play.

 
12 kolejka spotkań
RLO

Za nami dwunasta kolejka spotkań RLO. W tej kolejce na boiska wybiegło 141 zawodników. Okienko transferowe które było otwarte do ostatniej kolei sprawiło, ze na liście uczestników rozgrywek widnieje już  226 graczy. Miło nam ze tak liczna grupa osób przystąpiła do naszej wspólnej rywalizacji. W kolejce padło 80 bramek z czego aż 16 nastrzelali gracze FC Truskawy!! To jeden z najwyższych wyników w całych rozgrywkach. Dodać do tego należy fakt że bramki te zaaplikowali drużynie z Kawęczyna a więc pretendentowi do zwycięstwa w rozgrywkach!

Na liście strzelców rozgrywek mamy już 157 graczy a na jej czele niezmienni Łukasz Skowroński z FC Kawęczyn który do bramki rywala trafił już 30 razy.  Godny odnotowania jest fakt że w dwunastej kolejce sędziowie pokazali jedynie pięć żółtych kartek. To najczystsza kolejka jak do tej pory. W klasyfikacji Fair Play na czele mamy trzy zespoły FC Kawęczyn, Nieobliczalni i Promila Turzno.

Z boiskowych wydarzeń odnotować należy arcyważną wygrana Brzozówki nad zespołem Lubiczaków. Oraz wygrana Ampera Turzno z Oldboy Mustang. Dzięki temu Zespół Ampera na trzy kolejki przed końcem rozgrywek zapewnił sobie tytuł Mistrza Gminy Łysomice!!! GRATULUJEMY. Czy wystarczy to aby wystąpić w finałowych meczach Regionalnej ligi Orlika? Do czołowej czwórki zespół z Turzna dzieli już tylko 1 pkt.

 

W nadchodzącej kolejce najciekawsze mecze to starcie zespołu z DBJ Unikat i FC Truskawy. Zespół z Lubicza nadal może liczyć  na grę w wielkim finale a przede wszystkim toczy korespondencyjny pojedynek z Lubiczakami o tytuł mistrza Lubicza. O tym wszystkim można przekonać się na żywo obserwując zmagania Regionalnej Ligi Orlika na boiskach w Dobrzejewicach, Turznie i Lubiczu 21 września  od 18 do 22 ZAPRASZAMY

 
11 kolejka spotkań
RLO

Ponad dwa miesiące przyszło nam czekać na wznowienie po wakacjach rozgrywek Regionalnej Ligi Orlika. W jedenastej kolejce spotkań w ośmiu meczach zagrało łącznie 132 zawodników. Strzelono osiemdziesiąt pięć bramek. Sędziowie tym razem pokazali jedną czerwoną kartkę (w konsekwencji dwóch żółtych) oraz siedem żółtych. W klasyfikacji Fair Play już  tylko jedna drużyna, Nieobliczalni, która jak do tej pory w dziewięciu meczach otrzymała tylko jedną żółtą kartkę.

Dotkliwej porażki z zespołem z Kawęczyna doznała drużyna z Lubicza Dolnego. Tym samym trudno będzie zespołowi z Lubicza włączyć się do walki o mistrzostwo gminy Lubicz.. Do emocjonującego pojedynku doszło w spotkaniu Brzozówki z Truskawą. O jedno trafienie lepsi okazali się gracze z Brzozówki i to oni zasiedli na fotelu vice lidera rozgrywek RLO. W meczu na dole tabeli ważne zwycięstwo odniósł zespół KS Krobi znaczenie oddalając się od ostatniego miejsca w tabeli. W derbach Turzna Amper lepszy od Promila dzięki czemu zespół Ampera już za tydzień może zapewnić sobie pierwsze miejsce w rozgrywkach Łysomickiej Ligi Orlika.

 

W nadchodzącej kolejce najciekawsze mecze to starcie zespołu z Kawęczyna i Truskawy. Lubiczaków i Brzozówki. W spotkaniach tych może rozstrzygnąć się kwestia finalistów RLO. Czy do rywalizacji z najlepszymi włączy się jeszcze zespół ze Złotorii pokaże ich najbliższy mecz z liderem DBJ Unikat. ? O tym wszystkim można przekonać się na żywo obserwując zmagania Regionalnej Ligi Orlika na boiskach w Dobrzejewicach, Turznie i Lubiczu 14 września  od 18 do 22 ZAPRASZAMY

 
10 kolejka spotkań
RLO

Dobiegła końca „wiosenna” część zmagań w Regionalnej Lidze Orlika. W dziesiątek kolejce spotkań na boisko wybiegło 148 graczy, którzy strzelili 88 bramek. To druga pod względem ilości graczy i zdobytych bramek kolejka.  Sędziowie pokazali sześć żółtych kartek i jedną czerwoną - ratunkową. Na fotelu lidera klasyfikacji króla strzelców zawodnik FC Kawęczyn Bartosz Gęsicki. W dziesięciu kolejkach ustrzelił 27 bramek. W klasyfikacji Fair Play na czele zawodnicy zespołu Nieobliczalnych, który nie dość, że w do tej pory ujrzał w dziesięciu kolejkach tylko jedną żółtą kartką to jeszcze dodatkowo wykazali się postawą Fair Play w ostatniej kolejce. Przeciwnik zespół Ampera przez pierwsze minuty spotkania z racji spóźnienia zawodnika grać musiał w pięcioosobowym składzie. Nie chcąc wykorzystywać niespodziewanego osłabienia przeciwnika zespół Nieobliczalnych także wybiegł na boisko bez jednego gracza. Gratulujemy postawy Fair Play.

Z rywalizacji sportowej odnotować należy niespodziankę do jakiej doszło na boisku w Lubiczu.  Zespół FC Kawęczy choć ambitnie gonił wynik od stanu 1: 5 doprowadzając do wyniku 4:5 i mając kilka okazji do wyrównania w końcówce meczu nadział się na kontrę Twoich Koszulek tracąc szóstego gola a co za tym idzie 3 punkty i prowadzenie nie tylko w rozgrywkach regionalnych ale i w Obrowskiej Lidze Orlika.

 

Wszystkie cztery tabele rozgrywek zapowiadają emocje do ostatniej kolejki. W rozgrywkach gminy Łysomice gdzie startują tylko cztery zespoły mamy wyraźny podział na dwie grupy. Zespoły Ampera i Oldboy Mustang powalczą o tytuł mistrzowski a Promila i Nieobliczalnych zawalczą o najniższy stopień podium. Do bezpośredniego pojedynku miedzy tymi zespołami dojdzie 14 września.  W Obrowskiej Lidze Orlika Wszystko jeszcze wydarzyć się może, choć analizując układ wrześniowych spotkań wydaje się, że zespół DBJ Unikat i FC Kawęczyn powalczą nie tylko o prymat w Gminie, ale i w całych rozgrywkach Regionalnych.  Co więcej obie drużyny wygrywając rundę zasadniczą mogą zapewnić rozegranie finału rozgrywek na boisku w Dobrzejewicach.  Pokrzyżować te plany będą starały się ekipy z Lubicza. Zespół FC Truskawa, który ponownie zasiadł na fotelu lidera w tabeli Lubickiej Ligi Orlika ma najlepszy bilans spotkań z zespołów liczących się w walce o mistrzostwo Lubicza. Różnice punktowe na szczytach tabel są tak niewielkie, że wszystkie rozstrzygnięcia są nadal możliwe. Teraz przed zawodnikami wakacyjna przerwa. Zostało otwarte okno transferowe i można dokonywać zmian w składach aż do pierwszego gwizdka sędziego rozpoczynającego zmagania w XI kolejce, która rusza 7 września. W imieniu organizatora wszystkim 219 zawodnikom uczestniczącym w rozgrywkach życzymy udanych wakacji  i dziękujemy że bawicie się z nami w organizowanych przez Klub Sportowy Krobia rozgrywkach. Do zobaczenia we wrześniu.

 


Strona 1 z 3

Czytane


Kalendarz

Prezentujemy kalendarz imprez organizowanych przez Klub Sportowy Krobia   ROK 2015 ...


Regulamin rozgrywek

Regulamin Regionalnej Ligi Orlika 2015 1. Prawo uczestnictwa posiadają peł...

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 

Statystyka

Odsłon : 205310

Archiwum